oryginalne-leki.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia

Lifestyle

Sok z żurawiny – polecany na dolegliwości układu moczowego

Sok z żurawiny – polecany na dolegliwości układu moczowego

Schorzenia układu moczowego dotykają wielu osób. Jak je leczyć? Pomocne będą naturalne soki na bazie żurawiny!

Żurawina jest rośliną cenioną w medycynie naturalnej. Zawiera ona wiele cennych substancji aktywnych, które pozytywnie wpływają również na układ moczowy. Można stosować ją w różnych formach – również jako smaczny sok z żurawiny. Tłoczony jest on z owoców żurawiny wielkoowocowej (Vaccinium macrocarpon).

Zobacz najważniejsze informacje dotyczące soku z żurawiny – właściwości, zastosowanie i dawkowanie!

Jakie składniki aktywne zawiera żurawina?

Żurawina wydaje owoce, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Produkuje się z nich między innymi konfiturę, ale również sok z żurawiny, który ma także właściwości prozdrowotne.

W soku tłoczonym z owoców żurawiny znajduje się wiele wartościowych związków. Na szczególną uwagę zasługuje duża ilość witamin C oraz E, które mają silne działanie przeciwutleniające. Również żurawina jest bogata w witaminę K, która wspomaga procesy krzepnięcia krwi oraz zdrowie kości.

Poza tymi składnikami sok z żurawiny jest również źródłem witamin z grupy B, przede wszystkim B1, B2 oraz B6, które wspomagają pracę układu nerwowego i krążeniowego.

Kiedy warto sięgnąć po sok z żurawiny?

Sok z żurawiny jest rekomendowany przede wszystkim dla osób, które doświadczają problemów z układem moczowym. Dotyczy to między innymi dolegliwości jak zapalenie pęcherza moczowego, cewki moczowej, problemów z nerkami oraz moczowodami.

Składniki aktywne w żurawinie, głównie bardzo duża ilość witaminy C, mają właściwości zakwaszające, dlatego też pomagają w usuwaniu bakterii z dróg moczowych. Wobec tego regularne picie soku z żurawiny może zapobiec dolegliwościom ze strony układu moczowego, ale również łagodzić ich dolegliwości.

Dodatkowo sok z żurawiny polecany jest w okresach przeziębień i grypy. Witamina C i inne składniki, które znajdują się w tym soku, pomagają w pracy układu odpornościowego. Zmniejszają ryzyko zachorowania oraz skracają czas leczenia dolegliwości.

Ponadto sok z żurawiny może być pomocny w przypadku chorób układu krążeniowego. Znajdujące się w nim substancje wspomagają działanie naczyń krwionośnych.

Sok z żurawiny – jak go stosować?

Należy stosować sok z żurawiny zgodnie z informacjami znajdującymi się na opakowaniu. 

Najczęściej zaleca się dawkowanie wynoszące około 50 ml dziennie. Dawkę należy rozcieńczyć w wodzie albo w innym soku.

Jak wybrać odpowiedni sok z żurawiny?

W sklepach można kupić sok z żurawiny w wielu wariantach. Na co warto zwrócić uwagę przy jego doborze?

Przede wszystkim warto poszukiwać soków naturalnych, które nie zawierają dodatku substancji słodzących, konserwantów, sztucznych barwników. Najlepszym wyborem będzie sok z żurawiny zawierający sam sok wraz z dodatkiem witaminy C, która jest również naturalnym środkiem konserwującym i przeciwutleniającym.

Sok tłoczony z owoców żurawiny można kupić dzisiaj w wielu sklepach, między innymi jest on dostępny w aptekach, zielarniach, ale też sklepach przyklasztornych, sklepach ze zdrową żywnością. Można też zamówić go w internecie.

Udostępnij