Tutaj jesteś

Dlaczego warto i jak stosować peeling do ust?

31 stycznia 2022 Uroda peeling do ust


Najczęściej peeling kojarzy się jako kosmetyk używany na twarzy i ciele. Jednak warto też pamiętać o peelingu ust. Dlaczego warto go wykonywać? W jaki sposób zrobić peeling ust? Jak często powinno się go prowadzić?

Czym jest peeling do ust?

Zabieg jak peeling do ust polega na ich delikatnym złuszczaniu, by skutecznie usuwać z warg martwy naskórek, zanieczyszczenia oraz pozostałości kosmetyków.

Termin ten odnosi się również do kosmetyków, z którymi zabieg ten jest wykonywany. Produkty te zawierają składniki powodujące złuszczenie naskórka, na przykład są to cukier, drobno zmielone pestki lub sól. Dodatkowo znajdują się w nich inne substancje, na przykład oleje, masła roślinne, ekstrakty.

Dlaczego warto robić peeling ust?

Systematyczny peeling do ust niesie za sobą rozliczne korzyści, dlatego warto włączyć go do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Zalety peelingu do ust:
– Wygładza usta – złuszczenie naskórka na wargach powoduje, że są gładkie i estetyczne.
– Pomaga w nawilżeniu i odżywieniu naskórka – peeling ust powoduje, że ich naskórek jest lepiej nawilżony i odżywiony, skuteczniej chłonie kosmetyki pielęgnacyjne, dlatego są one w mniejszym stopniu podatne na przesuszenie.
– Wydłuża trwałość makijażu – regularny peeling ust powoduje, że pomadka na ustach wygląda lepiej i utrzymuje się dłużej, dlatego makijaż jest wtedy trwalszy.

Peeling do ust – gotowy czy zrobiony samodzielnie?

Obecnie peeling do ust można wykonać we własnym zakresie, ale można także zakupić gotowe kosmetyki przeznaczone do złuszczania.

Gotowe peelingi mają najczęściej postać pomadek lub pasty w słoiczku. Są bardzo proste w stosowaniu, dlatego cieszą się dużym powodzeniem. Dodatkowo można kupić je w niskich cenach – zwykle kosztują od około 10 do 30 złotych.

Peeling do ust można także przygotować we własnym zakresie z ogólnodostępnych produktów spożywczych.

Przepis na domowy peeling do ust:
– Cukier – zwykły albo brązowy,
– Tłuszcz roślinny jadalny – przykładowo olej kokosowy, olej z pestek winogron, olej słonecznikowy, rzepakowy lub oliwa.

Następnie należy wymieszać ze sobą cukier z dodatkiem tłuszczu, aby powstała gęsta papka. Należy użyć go od razu lub w ciągu tygodnia po zamknięciu w szczelnym pojemniczku.

Jak korzystać z peelingu do ust?

Aby wykonać peeling do ust, nakłada się kosmetyk na wargi, a następnie delikatnie je masuje przez około minutę. Potem peeling można zetrzeć chusteczką.

Jak często wykonywać peeling ust?

Zazwyczaj zaleca się prowadzenie takiego zabiegu pielęgnacyjnego nie częściej niż 1-2 razy na tydzień, by nie dopuścić do nadmiernego podrażnienia ust.

Jak pielęgnować relacje międzyludzkie – klucz do zdrowych związków

Redakcja oryginalne-leki.pl

Witamy na stronie oryginalne-leki.pl - Twoim niezawodnym źródle wiedzy o zdrowiu, diecie, lifestyle'u, dziecku i urodzie. Nasza redakcja składa się z pasjonatów dietetyki, psychologii oraz kosmetologii, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci dbać o zdrowie i dobre samopoczucie Twoje oraz Twoich bliskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?