oryginalne-leki.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia

Uroda

Cera tłusta, mieszana czy sucha?

Cera tłusta, mieszana czy sucha?

Kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o pielęgnację swojej skóry, jest dopasowanie kosmetyków do rodzaju cery. Tylko w ten sposób skóra utrzyma wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje w danym momencie.

Duże wymagania

Cera tłusta jest bardzo wymagająca. Posiadaczki tego rodzaju skóry zazwyczaj nie są zbyt szczęśliwe, ponieważ ta cera ma tendencję do świecenia się. Makijaż bardzo szybko spływa. Wygląda to dość nieestetycznie. Używanie agresywnych środków matujących może tylko pogorszyć sprawę. Dlatego też należy zadbać przede wszystkim o nawilżenie, a dopiero w dalszej kolejności o matowy wygląd. Posiadaczki tłustej cery bardzo obawiają się tego, że makijaż zepsuje się na przykład w czasie rozmowy o pracę lub innego bardzo ważnego wydarzenia takiego jak ślub. Można jednak temu zaradzić stosując odpowiednie kosmetyki utrwalające makijaż.

Bezpieczne składniki

Pielęgnacja każdego rodzaju skóry musi być pełna, to znaczy musi obejmować wszystkie kroki. Bardzo ważne jest oczyszczenie skóry rano i przed snem, dopiero na oczyszczoną skórę należy nałożyć tonik, później krem nawilżający, a dopiero później makijaż. Zaburzenie tej kolejności może przynieść bardzo negatywne konsekwencje. Niektórzy radzą też pamiętać o filtrach przeciwsłonecznych, niezależnie od pory roku i pogody za oknem. Używane kosmetyki muszą mieć jak najlepsze składy, chociaż także naturalne składniki mogą uczulać. Należy jednak unikać wszelkich składników niebezpiecznych dla skóry.

Kosmetyki z Internetu

Kupowanie kosmetyków w Internecie nie jest niczym złym. W sieci działa przecież mnóstwo drogerii, są to bardzo wiarygodne, legalnie działające działalności gospodarcze. Można także kupować kosmetyki w aptekach internetowych. Należy jednak unikać robienia zakupów na podejrzanych stronach mających swoje siedziby w krajach azjatyckich. Kosmetyki mają przecież bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego trzeba unikać wszelkiego rodzaju podróbek. Można zrobić sobie w ten sposób ogromną krzywdę. W aptekach lub drogeriach często można trafić na promocje, w ten sposób każdy konsument może zrobić zapasy kosmetyków często przez siebie użytkowanych. Nie warto zazdrościć koleżankom posiadania cery suchej, normalnej, tłustej, mieszanej. Warto zaprzyjaźnić się ze swoją cerą i nauczyć się o nią dbać. Z pewnością na początku może być to trudne, ale z każdym miesiącem, poznając reakcję swojej skóry na poszczególne kosmetyki, to zadanie będzie coraz prostsze. Dobre kosmetyki, dopasowane idealnie do skóry to naprawdę dobra droga.

Udostępnij