oryginalne-leki.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia

Uroda

Jak wyregulować brwi? – miniporadnik

Jak wyregulować brwi? – miniporadnik

Brwi w ładnym kształcie stanowią niezwykłą oprawę oka i fantastycznie podkreślają urodę każdej kobiety. W tym przypadku ważne jest jednak nie tylko ich odpowiednie podkreślenie, ale również nadanie brwiom lekkiego łuku oraz odpowiedniej długości i grubości. Zatem, jak wyregulować brwi?

Na co należy zwracać uwagę podczas regulacji brwi?

Brwi można regulować samodzielnie lub skorzystać z pomocy kosmetyczki. Ich nieumiejętne wyregulowanie powoduje jednak, że cała twarz nabiera zmienionego wyglądu oraz prezentuje się mało atrakcyjnie. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zatem przeanalizować kształt twarzy i od niego uzależnić ilość i miejsce usuwanych włosów w łuku brwiowym. Samodzielnie wykonywany zabieg wymaga przygotowania odpowiedniej pęsety. Powinna być ona niewielka i dość cienka, a na jej zakończeniu muszą znajdować się ostro zakończone krawędzie.

Jak dobrać idealny kształt brwi do rodzaju twarzy?

Kształt brwi zawsze powinien korespondować z typem urody. Kobiety o twarzy owalnej powinny nadawać swoim brwiom kształt delikatnego łuku. W przypadku twarzy kwadratowej, łuk ten powinien być bardziej zaakcentowany. Miękki i zaokrąglony łuk to dobra propozycja dla kobiet o twarzy trójkątnej, zaś panie o twarzy okrągłej powinny dążyć do jej wyszczuplenia. Mogą to osiągnąć za pomocą dość wysoko poprowadzonego łuku brwi bez zbędnych zaokrągleń.

Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas regulacji brwi?

Zazwyczaj w wyniku nieumiejętnej regulacji brwi zyskują nieregularny kształt. W okolicach nosa są one wówczas dość szerokie i mocno zwężają się w kierunku skroni. Duża dysproporcja sprawia, że twarz wygląda nienaturalnie, a jej proporcje są zaburzone. Wiele kobiet poprzez nadmierne wyrywanie włosków prowadzi do sytuacji, w której brwi są zbyt cienkie na całej swojej długości. Tego typu brwi wyglądają bardzo niekorzystnie, niezależnie od typu twarzy. Wiele kobiet ma również tendencję do nadmiernego wyrywania włosów z przestrzeni pomiędzy brwiami. Takie działanie zaburza prawidłowe proporcje twarzy i nie wygląda atrakcyjnie. Oczywiście brwi muszą być regulowane w tym miejscu, ponieważ nadmiar włosów nad nosem sprawia, że twarz wygląda bardzo groźnie i mało przyjaźnie. Ponadto dochodzi wówczas do wyostrzenia i uwydatnienia rysów twarzy, co nie wygląda zwykle korzystnie. W wielu wypadkach błędem jest samodzielne wykonywanie zabiegu. W zamian za to warto skorzystać z pomocy profesjonalistki, która nada brwiom odpowiedni kształt, a samodzielnie usuwać na bieżąco jedynie wyrastające pojedyncze włoski.

Udostępnij