Tutaj jesteś

Czym jest teleradiologia i jakie są jej zalety?

21 marca 2023 Lifestyle teleradiologia


Rozwój technologiczny umożliwił korzystanie z różnego rodzaju narzędzi, które znacznie ułatwiają pracę i pozwalają na szybsze realizowanie zleceń na wielu obszarach. Jednym z nich jest medycyna, która od jakiegoś czasu wykorzystuje nowoczesne rozwiązania w dziedzinie diagnostyki obrazowej. Poznaj teleradiologię!

Czym jest teleradiologia?

Teleradiologia to metoda pracy, która wykorzystuje technologie cyfrowe i teleinformatyczne do przesyłania obrazów z badań radiologicznych. Dzięki temu możliwe jest przekazywanie wyników badań w celu interpretacji lub konsultacji na odległość. Umożliwia to szybką i trafną diagnozę pacjenta. Wdrożenie takiego rozwiązania pozwala placówkom uzyskać stały dostęp do specjalistów radiologów i opisu badania w łatwy sposób – bez konieczności czekania przez kilka tygodni.

Wdrożenie teleradiologii

Zatrudnienie radiologia stanowi dla szpitali czy punktów diagnostyki obrazowej wyzwanie. By zagwarantować najwyższą jakość, usług warto nawiązać kontakt z firmą, która oferuje zdalne odczyty i analizy badań. Jedną z nich jest Tele Diagnostyka – https://telediag.pl/, która oprócz opisów badań pacjentów, oferuje wynajem mobilnych pracowni TK, MR i RTG. Wszystkie dokumenty tworzone są z wykorzystaniem certyfikowanych stacji diagnostycznych z użyciem dedykowanego oprogramowania DICOM (zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia). System można z łatwością wdrożyć, a każdy klient otrzymuje możliwość skorzystania z pomocy technicznej i wsparcia serwisowego każdego dnia przez całą dobę.

Zalety teleradiologii

Teleradiologia to oszczędność kosztów, a także na skrócenie oczekiwania na wynik badania. Kolejną zaletą jest znacznie łatwiejszy dostęp do specjalistów radiologów. Z każdym rokiem rośnie liczba placówek medycznych, które korzystają z pomocy firm zewnętrznych, jak na przykład wspomniana Tele Diagnostyka. Zlecenia kierowane do radiologów pozwalają przyspieszyć pracę i systematycznie redukować jej ilość. Sam system jest intuicyjny, a jego obsługa prosta. Firma zadbała o najwyższe standardy bezpieczeństwa, dlatego wszystkie dane są poufne i odpowiednio przechowywane.

W Polsce teleradiologia odgrywa coraz większą rolę w diagnostyce obrazowej, staje się bardziej popularna, a jej rozwój pozwala na lepsze i sprawniejsze przygotowywanie analiz i odczytów badań takich jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, czy zdjęcia RTG. Wykwalifikowani radiolodzy skompletują odpowiednią dokumentację medyczną, dzięki czemu postawienie diagnozy może być znacznie szybsze.

Jak pielęgnować relacje międzyludzkie – klucz do zdrowych związków

Redakcja oryginalne-leki.pl

Witamy na stronie oryginalne-leki.pl - Twoim niezawodnym źródle wiedzy o zdrowiu, diecie, lifestyle'u, dziecku i urodzie. Nasza redakcja składa się z pasjonatów dietetyki, psychologii oraz kosmetologii, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci dbać o zdrowie i dobre samopoczucie Twoje oraz Twoich bliskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?