Tutaj jesteś

Psychoterapia – dyskretna pomoc w niewidocznym cierpieniu

22 czerwca 2022 Lifestyle Psychoterapia


Trzecia dekada XXI wieku przyniosła ludziom wyzwania, z jakimi nie musieli się mierzyć nigdy wcześniej. Rosnące tempo życia, globalizacja, coraz więcej czasu poświęcanego na pracę, a coraz mniej na relaks, zaowocowały epidemią chorób i zaburzeń psychicznych. Depresja i nerwice stały się powszechne. Rozwijające się czasem latami, w ukryciu, nierozpoznane potrafią odebrać radość i chęć życia. Jak z każdej innej, poważnej choroby trudno wyjść i z tych, bez pomocy specjalistów. Poza farmakoterapią wskazana jest również psychoterapia. Tylko ona skutecznie eliminuje nawroty i łagodzi objawy. Trwająca ponad dwa lata pandemia przeniosła sporą część terapii w przestrzeń wirtualną. Taka forma pomocy pozwala na szybkie umówienie wizyty. Dla części Pacjentów jest też bardziej komfortowa, ze względu na dyskrecję. Psychoterapeuta udziela w jej trakcie profesjonalnej porady, dokładnie tak, jak w czasie tradycyjnej wizyty w gabinecie. Oczywiście, nadal pozostaje też możliwość umówienia wizyty tradycyjnej, w gabinecie.

Jak to się odbywa

W przypadku wizyty online psychoterapeuta rozmawia z Pacjentem przez skype’a. Taka forma nie wymaga instalowania skomplikowanych aplikacji. Rozmowa może się odbywać z użyciem kamerki, lub nie. Do dyspozycji jest kilkunastu lekarzy specjalizujących się w różnych dziedzinach psychiatrii, jak zaburzenia odżywiania, zaburzenia snu, depresje, nerwice, czy lęki. Umożliwia to łatwy i wygodny wybór lekarza, z którym Pacjent pragnie się spotkać. Online i stacjonarnie przyjmują także psychologowie. Psychoterapeuci stale dokształcają się w Polsce i za granicami kraju tak, żeby utrzymać stały, wysoki poziom kompetencji i zapewnić Pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym poziomie. 

Psychiatra, czy psycholog?

Osoby po raz pierwszy korzystające z takiej formy pomocy, często zastanawiają się, jaki psychoterapeuta będzie dla nich najlepszy. Psycholog, czy psychiatra? Odpowiedź zależna jest od problemu, z jakim Pacjent zgłasza się po pomoc. Psychiatria jako dziedzina medycyny daje szersze możliwości diagnostyki i leczenia. Są to, między innymi:

  • skierowania na badania dodatkowo wykluczające lub potwierdzające inne choroby (np. tarczycy)
  • ma możliwość wystawienia recepty
  • ma możliwość wystawienia zwolnienia

Tymczasem w kompetencjach psychologa leży pomoc w przechodzeniu przez kryzysy psychiczne i nauczenie radzenia sobie z nimi, udzielanie porad oraz kierowanie na dodatkowe badania. Bez względu na to czy wybrany psychoterapeuta jest lekarzem psychiatrą, czy psychologiem, w Warszawie warto odwiedzić Centrum Terapii DIalog, gdzie przyjmują najwyższej klasy specjaliści, udzielający profesjonalnej pomocy. Zdrowie, także psychiczne to podstawa prawidłowego, codziennego funkcjonowania. 

Jak pielęgnować relacje międzyludzkie – klucz do zdrowych związków

Redakcja oryginalne-leki.pl

Witamy na stronie oryginalne-leki.pl - Twoim niezawodnym źródle wiedzy o zdrowiu, diecie, lifestyle'u, dziecku i urodzie. Nasza redakcja składa się z pasjonatów dietetyki, psychologii oraz kosmetologii, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci dbać o zdrowie i dobre samopoczucie Twoje oraz Twoich bliskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?