Zapalenie pęcherza leki

 

Zapalenie pęcherza moczowego to zakażenie bakteryjne spotykane najczęściej kobiet. Wiele może być przyczyn jego powstawania, natomiast najbardziej popularną jest nasilona aktywność seksualna. Obecnie można znaleźć na szczęście szeroką gamę leków, które sprawią, że wyjście z tej dolegliwości będzie znacznie prostsze. Zapalenie pęcherze leki, można dostać wyłączenie za receptą ale dzięki naszemu serwisowi jesteś w stanie uzyskać taką receptą on-line.

Zapalenie pęcherza moczowego objawy

Zapalenia pęcherza moczowego jest to dolegliwość występująca u każdej z kobiet co najmniej raz w całym życiu. Powdoem jej pojawienia się może być infekcja, którą powdują bakterie jelitowe. Niestety u kobiet dolegliwość ta jest znacznie bardziej powszechna, czego przyczyną jest długość cewki moczowej. Jest ona bowiem dużo krótsza niż ta, którą mają mężczyźni. To właśnie jest głównym powodem łatwiejszego dostania się bakterii jelitowych do pęcherza.

 

Symptomy występowania zapalenia pęcherza bądź samej infekcji pojawia się przeważnie u kobiet, które są w stanie brzemiennym, tych które są  bardzo aktywne seksualnie, ale także i u tych z pań, które są już w okresie menopauzy. Na szczęście zakażenie przeważnie postępuje w niezbyt intensywny sposób, dlatego do eliminacji objawów konieczne jest jedynie zażywanie leków przeciwbólowych. W przypadku, gdy natężenie jest spore należy udać się do lekarza i poprosić o wypisanie recepty na antybiotyk.

 

Zapalenie pęcherza moczowego przyczyny

Dolegliwość z pęcherze pojawia się na skutek zakażenia, a jej przyczyny mogą być naprawdę różne. Do najczęstszych czynników powodujących występowanie zapalenia pęcherza moczowego należy niewłaściwa higiena, zbyt duża aktywność seksualna, bądź ciąża. Zakażenie, które powoduje stam brzemienny mogą być kolokwialnie nazywane „chorobą miodowego miesiąca”.

 

Jak przeciwdziałać powstawaniu zapalenia pęcherza moczowego

Sposoby na zapobieganie zapaleniu pęcherza moczowego są niezbyt wymagające. Najistotniejsze jest to by odpowiednio dbać o swoją higienę intymną. Do powstania tej dolegliwości można również nie dopuścić dbając odpowiednio o swoje nawodnienie i często oddając mocz zaraz po odbytym stosunku płciowym. To właśnie sprawi, że z cewki moczowej wyeliminowane zostaną wszelkie bakterie, mogące wystąpić, w momencie gdy dojdzie do stosunku seksualnego. Tym, którzy już chorowali na zapalenie pęcherza i to nie jednokrotnie zaleca się oddawanie moczu co najmniej ci trzy godziny, gdyż to właśnie te osoby są  bardziej narażone na infekcje. Nie należy natomiast zapominać o omijaniu wszelkich substancji, mających w swoim składzie perfumy. To one właśnie mogą być odpowiedzialne za liczne uszkodzenia skóry, a co za tym idzie-infekcje.

 

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego

W tych sytuacjach, gdzie zakażenie nie jest silne, nie konieczne jest zażywanie antybiotyków, bądź innych preparatów, które wydaje się na receptę. Wystarczające tu będzie dbanie o odpowiednie nawodnienie i picie soku z żurawiny, którego zadaniem jest właśnie eliminacja bakterii ze środka cewki moczowej. Jeśli chcemy  zmniejszyć poziom uczucia dyskomfortu, należy zacząć stosować  środki przeciwbólowe. Podczas zakażenie nie powinno się także uprawiać jakiejkolwiek aktywności seksualnej, gdyż to ona może być powodem pogorszenia się stanu zakażenia.

Jeśli natomiast zakażenie pęcherza przebiega w ostrzejszy sposób, wówczas chorzy często zakupują inne lekki, które wypisuje im lekarz, gdyż odpowiedzialne są one za równo za objawy zakażenia jak i za samo źródło infekcji, w przeciwieństwie do zwykłych leków wydawanych bez recepty.  Przykładem takiego właśnie preparatu może być Trimetoprim.