Leki na opryszczkę – recepta online

Opryszczka inaczej nazywana jest grupą wysoko zakaźnych wirusów DNA, które powodują występowanie opryszczki narządów płciowych, opryszczkę wargową oraz półpasiec. Leki na opryszczkę – recepta online, tylko u nas. Kiedy wirus opryszczki raz przedostanie się do organizmu, przyjmuje się,  że pozostanie w nim już na zawsze, przyczyniając się wraz z upływem czasu do  infekcji u osoby zarażonej. Wirus może być ulokowany w komórkach nerwowych organizmu w stanie uśpienia przez wiele lat, jednakże w momencie gdy się on ujawnia,  wywołuje nieprzyjemne i dotkliwe oraz bolesne symptomy.

Opryszczka wargowa i opryszczka narządów płciowych mają swoje podłoże u wirusa opryszczki pospolitej herpes simplex. Za schorzenia na półpasiec natomiast odpowiada  wirus herpes zoster – wirus przyczyniający się również do ospy wietrznej.  Wyprodukowano lekarstwa  antywirusowe, które bywają  pomocne organizmowi w zwalczaniu infekcji i ponownym prowadzeniu wirusa w stan uśpienia, takie jak Aciclovir, Famvir oraz Valtrex. Lekarstwa te odgrywają bardzo dużą rolę, dlatego że zmniejszają natężenie i dotkliwość stanu chorobowego, ale również powodują przyspieszenie okresu rekonwalescencji.

Sprawdź cenę – Recepta online (wszystkie leki)

Opryszczka narządów płciowych

Schorzenie te  należy do grona częstych i bardzo zakaźnych chorób przenoszonych drogą płciową, które są zapoczątkowywane najczęściej przez wirus opryszczki pospolitej typu 2 (HSV2). Wirus ten może być przyczyną zaistnienia nieprzyjemnych objawów pod postacią pęcherzy wodnych, zaczerwienienia lub wrzodów na narządach płciowych, udach, pośladkach lub odbycie. Wirus transportuje się z człowieka, u którego pozostaje on w fazie aktywnej, na osobę w pełni zdrową, w wyniku bezpośredniego kontaktu. Wypadałoby pamiętać, iż w przypadku kontaktu płciowego zakażenie może się ujawnić  nawet wówczas, kiedy  jego symptomy nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Szacuje się, że 80% osób cierpiących na przypadłość wirusa opryszczki narządów płciowych nie jest w pełni świadoma swojej choroby. U niektórych jednak objawy infekcji ukazują się natychmiast  i przez kolejny rok powracają pod postacią znacznie dotkliwych wykwitów. Więcej informacji na podany temat tego schorzenia  można odszukać na stronie, która jest poświęcona  opryszczce narządów płciowych.

 

Opryszczka wargowa

Opryszczka wargowa to schorzenie, które bardzo  często się spotyka. Objawia się poprzez powstawanie wypełnionych po brzegi płynem pęcherzy w pobliżu  ust. Odpowiedzialność za powstawanie infekcji ponosi wirus opryszczki pospolitej typu 1 (HSV1), którym większość ludzi  zaraża się już w czasach dzieciństwa w wyniku  kontaktu z nosicielami wirusa. Prawdopodobieństwo objawienia się  symptomów  infekcji u dziecka jest jednakże  niejednoznacznie małe. Objawy mają swój początek podczas pojawienia  się ich  dopiero w okresie dojrzewania. Wirusem opryszczki jest się w stanie zarazić  również człowiek dorosły w wyniku  kontaktu z osobą zakażoną – najczęściej przez pocałunek, ale również zdarza się , że zakażenie odbywa się przez zastosowanie szczoteczki do zębów lub golarki osoby zarażonej.

U osób dorosłych pierwsze objawy infekcji występują podczas  kilku tygodni po zakażeniu wirusem, a jej dalszy przebieg u każdego może wyglądać odmiennie. Jednakże nie każdy jest również w takim samym stopniu narażony na nawroty infekcji. Opryszczka, która jest nieleczona może zanikać  przez okres nawet do dwóch tygodni. Jeśli zechce Państwo dowiedzieć się o wiele więcej informacji na temat tej choroby, to podany temat opisany jest obszerniej na stronie poświęconej opryszczce wargowej.

 

Co jest przyczyną opryszczki występującej  na twarzy

W trakcie  pierwszego zarażenia się wirusem objawy mogą nie być zauważalne na pierwszy rzut oka.

Zdecydowana większość ludzi, którzy złapali opryszczkę, wtedy kiedy byli dzieckiem, doświadcza symptomów dopiero w wieku nastoletnim. Natomiast nawet w przypadku braku objawienia się  jakichkolwiek znaków choroby,  w raz zaatakowanym przez infekcję organizmie wirus pozostaje już na zawsze.

 

Jak można zarazić się opryszczką

Opryszczka na ustach może się zainfekować poprzez bezpośredni kontakt z zainfekowaną skórą u człowieka z aktywnymi symptomami schorzenia. Wirus rozpowszechnia się w wyniku dotyku. Najczęściej spotykanym sposobem zarażenia jest całowanie zakażonej osoby. Bywa też tak, że  objawy infekcji nie są zauważalne natychmiast, w szczególności na początku choroby. Pomimo tego, że zarażenie się jest możliwe w wieku dorosłym, to znane są przypadki, że dochodzi do niego w wieku dziecięcym. Opryszczka narządów płciowych również jest powstaje poprzez wirusa herpes simplex, ale głównie przez jego odmianę drugą a nie pierwszą. Opryszczką na twarzy można się także zainfekować w wyniku seksu oralnyego z osobą zawierającą aktywne symptomy opryszczki narządów płciowych.

 

Jakie są objawy opryszczki na twarzy

Jednym z pierwszym objawów opryszczki na twarzy jest zazwyczaj swędzenie i uczucie mrowienia na zarażonej skórze w okolicy ust. Po upływie 1 – 2 dni ukazują się pierwsze, zawierające  płyn, czerwone pęcherzyki na ustach bądź w ich kącikach. Po upływie kilku dni  pęcherzyki łączą się w jedność, tworząc żółtą skorupę, która wymaga około dwóch  tygodni do całkowitego wyleczenia. Pierwsze kilka ataków infekcji jest najczęściej  najbardziej dotkliwe oraz mało przyjemne, lecz później wirus ukazuje się w mniej bolesny sposób, a symptomy opryszczki na twarzy nie są w intensywnym stadium.

 

Co wywołuje opryszczkę na twarzy

W dzisiejszych czasach nie jest do końca znane co wywołuje ponowne ukazanie się wirusa opryszczki na twarzy. Najprawdopodobniej za wzrost niebezpieczeństwa  pojawienia się infekcji są odpowiedzialne takie czynniki jak: przeziębienie, stres, gorączka, zmęczenie, urazy jamy ustnej, ekspozycja na promienie UV bądź światło słoneczne, niska temperatura, ciąża oraz zmiany zachodzące w  hormonach.

 

Jakie są lekarstwa na opryszczkę wargową

Nie istnieje lek, który byłby w stanie doszczętnie wyleczyć wirusa herpes, za to  dostępne są preparaty, które przyczyniają się do zmniejszenia jego rozpowszechniana się oraz skracają czas rekonwalescencji. Na tego typu schorzenia powstały różnego rodzaju kremy, jak np. Zovirax, którego codziennie użytkowanie  łagodzi dotkliwe symptomy.  Ogólnodostępne są  również lekarstwa wydawane na receptę, które wywierają  bezpośredni wpływ  na wirusa – na przykład Valtrex, Famvir i Acyklowir.

 

Półpasiec

Półpasiec jest to rodzaj nieprzyjemnej wysypki, która  ujawnia  się czasami u ludzi zainfekowanych wirusem ospy wietrznej i półpaśca. Prawdopodobieństwo wystąpienia tej choroby wzrasta szczególnie u osób, które w przeszłości cierpiały  na ospę wietrzną. W wyniku tego  schorzenia, wirus atakuje komórki nerwowe i zatrzymuje się w nich stadium uśpienia nawet wtedy , gdy pacjent potencjalnie całkowicie się  wyleczył. Dopiero po wielu latach może pokazać się pod postacią uciążliwej wysypki. Zależność ta nie w każdym przypadku  dotyczy wszystkich, a przyczyna selektywności jej ujawniania się  pozostaje do tej pory nieznana. Półpasiec nie jest schorzeniem na równi zakaźnym, co opryszczka wargowa oraz opryszczka narządów płciowych, lecz  może się nią zainfekować nawet taki człowiek, który nie chorował nigdy  wcześniej na ospę wietrzną, ale doszło do bezpośredni kontaktu z nosicielem wirusa w jego aktywnej fazie.

 

Jaki są dostępne lekarstwa  przeciwko wirusowi opryszczki

Na zwalczenie wirusa  opryszczki korzystne są  kuracje antywirusowe, które wprowadzają wirus opryszczki z powrotem w stadium uśpienia. Najbardziej rozpowszechnionymi stosowanymi preparatami przeciwko infekcjom wywoływanym wirusem opryszczki są Aciclovir, Famvir i Valtrex. Zaleca się, aby stosować je w przypadku opryszczki narządów płciowych, opryszczki wargowej, a także półpaśca, lecz należy pamiętać, że dawka lekarstwa będzie zależała od tego, jaki jest aspekt infekcji.