Grzybica prącia leki bez recepty

Grzybica penisa – leki bez recepty, to dolegliwość, którą powodują grzyby z grupy Candida albicans. Przeważnie problem ten występuje na obszarze główki penisa, czyli żołędzi. Głównymi przejawami tego zjawiska są występujące na główce penisa białego lub czerwonego nalotu o brzydkim zapachu i towarzyszący temu wszystkiemu ból podczas oddawania moczu. Grzyby z grupy Candida albicans występują nie tylko na męskich narządach, lecz także rozprzestrzeniają się na żeńskich organach i w innych miejscach skóry nawet w okolicach ust.

 

Grzybica penisa leki

 

 

Przyczyny grzybicy penisa

Drożdżaki Candida albicans występują w ciele każdego z nas. Żyją w ciepłych miejscach, w których jest wilgoć np. wnętrze ust lub okolice genitalne. Występują raczej w stałej liczbie, dzięki działaniu odpowiednich bakterii, które występują naturalnie w każdym organizmie. Zaburzenia równowagi flory bakteryjnej są najczęstszą przyczyną pojawienia się dolegliwości związanych z grzybami Candida albicans, które wówczas zaczynają się rozpleniać i są odpowiedzialne za rozwój zakażenia.

 

Możliwym wyjściem mającym na celu eliminacje szkodliwych dla nas bakterii jest kuracja antybiotykowa, która jednak może spowodować usunięcie także tych bakterii, które charakteryzują się dobrym działaniem. Mężczyźni, którzy chorują na AIDS bądź inne schorzenia wpływające na  pracę układu immunologicznego muszą być świadomi większego ryzyka wystąpienia u nich omawianych drożdżaków. Bowiem układ odpornościowy, który nie działa tak jak powinien, nie potrafi także poradzić sobie z rozwojem zakażenia. Osoby tęższe i te które leczą się na cukrzycę również powinny uważać, by nie dopuścić do infekcji. To właśnie wysoki poziom glukozy jest impulsem, który sprzyja rozmnażani u grzybów.

 

Rozprzestrzenianie się grzybów zachodzi znacznie szybciej w wilgotniejszym środowisku, dlatego należy pamiętać by zawsze porządnie osuszyć narząd po odbytej kąpieli. Nie poleca się natomiast używania żelów pod prysznic i innych mydeł, które zawierają perfumy, gdyż one mogą jedynie spowodować, że penis będzie bardziej podrażniony. Dodatkowo mogą również podwyższyć zagrożenie związane z zachorowaniem na grzybicę w tym obszarze ciała. Jeszcze innym czynnikiem powodującym rozwój schorzenia może być alergia na lateks bądź inne środki plemnikobójcze.

Do zakażenia może dojść także drogą drogą płciową.

 

Grzybica prącia objawy

W pierwszym etapie schorzenia objawy mogą być zupełnie niewidoczne. Jednak w miarę upływy czasu, zaczną pojawiać się nieprzyjemne i bardzo uciążliwe przejawy. Na początku występuje uczucie świądu bądź pieczenia w miejscach gdzie znajdują się narządy rozrodcze. Potem główka penisa i napletek zaczyna zachodzić czerwonymi plamami, a na genitaliach pojawia się  biała substancja o nieprzyjemnym zapachu. Dodatkowym objawem jest też łuszczenie się skóry penisa. Jeśli dojdzie do stanu zapalnego, a żołądź penisa zostanie podrażniony, odczuwalne może być silne parcie na pęcherz i towarzyszący temu ból podczas oddawania moczu i wzwodu.

 

Grzybica prącia leczenie

Obecnie można znaleźć całą gamę preparatów w kwestii leczenia przykrych dolegliwości związanych z grzybica penisa. Nie powinno się zapominać, że grzyby mogą rozprzestrzeniać się poprzez aktywność seksualną. Dlatego właśnie kuracji leczącej powinno towarzyszyć brak aktywności seksualnej. Lekarstwa powinna przyjmować także partnerka, nawet wtedy gdy objawy nie są u niej widoczne. Nieleczenie tego schorzenia może bowiem spowodować ponowne zarażenia się. Pamiętajmy, że początkowej fazie choroby nie towarzyszą  objawy.