Grzybica pochwy leki bez recepty

Grzybica pochwy leki bez recepty – grzybica pochwy inaczej zwana jest kandydozą bądź jeszcze inaczej drożdżycą. Jest to dolegliwość, która towarzyszy około 75%  kobiet. Zakażenie to powoduje zbyt duży wzrost rozprzestrzeniania się grzybów z grupy Candida Albicans, inaczej nazywanych także drożdżakami. Schorzenie to nie grozi bardzo naszemu zdrowiu, jednak może wiązać się z niezbyt przyjemnymi symptomami wprawiającymi nieraz w zakłopotanie. Leczenie tej choroby powinno nastąpić natychmiast, gdy zauważymy jakiekolwiek objawy wskazujące na jej rozwój.

Panie, które zauważyły rozwój grzybicy pochwy powinno niezwłocznie udać się do ginekologa bądź do innej kliniki zajmującej się badaniem zakażeń pochwy i związanymi z tym czynnikami.

 

Grzybica pochwy leki

 

Grzybica pochwy leczenie

Leczenie grzybicy z pewnością zaleci lekarz, przepisując odpowiednie leki przeciwgrzybiczne. Mogą to być za równo kremy, maści, globulki dopochwowe jak i tabletki przyjmowane drogą doustną. Konieczna jest wstrzemięźliwość od czynów seksualnych i podjęcie się terapii również przez partnera chorego.  Nie zapominajmy również, że niepodjęcie kuracji może spowodować nieodwracalne zmiany w naszym organizmie. bowiem grzybica, która nie zostanie odpowiednio wyleczona, może doprowadzić do zapalenia pochwy, jajników, jajowodów i macicy lub infekcji dróg moczowych, a nawet do bezpłodności.

 

Grzybica pochwy objawy

Może zdarzyć się sytuacja w której na pierwszym etapie choroby nie pojawią się żadne objawy. Co z kolei sprawi, że osoba chora nawet nie musi wiedzieć o pojawiającym się problemie. Z czasem jednak ukażą się objawy takie jak świąd, podrażnienie, czy zaczerwienienie okolic intymnych, ale również ból podczas stosunków płciowych bądź oddawania moczu.

 

Przyczyny grzybicy pochwy

Główną przyczyną występowania grzybicy pochwy może być zbyt silny wzrost ilości grzybów w organizmie. Wystąpić mogą one zarówno u kobiet jak i mężczyzn jednocześnie nie wykazując żadnych objawów na to wskazujących. Do zakażenia dochodzi dopiero wtedy, gdy grzyb rozrośnie. Przyczyna tego rozrostu może być niszczenie naturalnej flory bakteryjnej człowieka, najczęściej spowodowane mocną kuracją przy wykorzystaniu antybiotyków.

Grzybica pochwy jest zaraźliwa, co oznacza że do zakażenia może dojść przez odbycie stosunku płciowego z osobą zarażoną. I nie należy o tym zapominać, ponieważ to właśnie dlatego zaleca się powstrzymanie od wszelakiej aktywności seksualnej. Tutaj roztropność powinny zachować zarówno osoby, które wykryły u siebie objawy tego schorzenia jak i ich partnerzy seksualni. Początkowa faza choroby może bowiem zachodzić bez jakichkolwiek przejawów wskazujących na pojawienie się grzybicy, dlatego właśnie nie będziemy mieli stu procentowej pewności, czy nie zostaliśmy zakażeni.

Należy uważać podczas zakupów bielizny, gdyż nieprzewiewna odzież spodnia sprzyja podatności na zachorowanie na grzybicę. Nieodpowiedni skład bielizny to przede wszystkim ze sztuczne włókna. Dodatkowo nie należy zapominać o odpowiedniej higienie osobistej i o tym by dbać o dietę i unikąć stresowych sytuacji.

 

Jak zapobiegać grzybicy pochwy

Przede wszystkim powinno się ubierać bieliznę która została stworzona z bawełny i jest przewiewna. Nie zaleca się używania perfumowanych kosmetyków, nie zapominajmy także o koniecznej, cyklicznej higienie intymnej. Trzeba także zadbać o zdrowe odżywianie. W naszym jadłospisie powinny znaleźć się kefiry i jogurty, w których składzie znajdziemy kultury bakterii probiotycznych. Następna sprawą, o którą należy zadbać jest jak najmniejszy poziom stresu w codziennych sytuacjach. Ograniczenie stresu pozwoli skutecznie obniżyć ryzyko zachorowania na grzybice.

Zażywanie antybiotyków powinno być jak najrzadsze, gdyż to właśnie one niszczą naturalną florę bakteryjna człowieka. Jeżeli jednak jest konieczność stosowania kuracji przy użyciu antybiotyków nie należy zapominać o odpowiedniej leków probiotycznych, które będą skutecznie chronić nasz organizm przed utratą potrzebnych nam bakterii.