Bakteryjne zapalenie pochwy leki – recepta online

Bakteryjne zapalenie pochwy – leki bez recepty, inaczej jest definiowane jako waginoza bakteryjna. Jest to dolegliwość męcząca wiele kobiet, której przyczyną może być degradacja naturalnej flory bakteryjnej znajdującej się w pochwie. Przeważnie przypadłość ta jest stosunkowo prosta do wyleczenia, niezauważalne są także żadne poważne, szkodliwe skutki zdrowotne. Jeśli jednak nie będzie ona odpowiednio wyleczona, może spowodować zapalenie miednicy mniejszej, a także powikłania podczas ciąży. Powoduje ona również podniesione ryzyko zachorowania na choroby, które przenoszone są drogą płciową.

Dolegliwość ta nie jest oficjalnie nazywana chorobą weneryczną, jednak zdania na ten temat są różne. Przyczyną tego jest fakt, że więcej kobiet aktywnych seksualnie, a także tych które nie stosują zabezpieczeń, jakimi są prezerwatywy, a za to mają stosunki seksualne z dużą ilością mężczyzn ma do czynienia z bakteryjnym zapaleniem pochwy. Potwierdzono, że kobiety, które chorują na waginozę mogą zakazić swoją partnerkę seksualną podczas współżycia. Mężczyźni natomiast nie mają innej zamiennej choroby mogącej być równoważnikiem do bakteryjnego zapalenia pochwy.

Sprawdź cenę – Recepta online

 

Bakteryjne zapalenie pochwy leki

Metronidazol

 

Bakteryjne zapalenie pochwy objawy

Większa część kobiet, które chorują na opisywana dolegliwość nie widzi żadnych jej objawów. Zakażenia więc nie są odczuwalne na przykład poprzez ból czy dyskomfort. Objawy najczęściej występujące u osób to poniższe zmiany w wydzielinie pochwowej:

  • Nieprzyjemny, rybi zapach (zwłaszcza po stosunku)
  • Wodnista konsystencja
  • Szary bądź biały kolor

Krew miesiączkowa może także zmienić swój zapach, bądź konsystencję.

 

Jakie są przyczyny bakteryjnego zapalenia pochwy

Problemy z tą dolegliwością pojawiają się, gdy naturalna równowaga bakteryjna w waginie zostanie zaburzona. Wówczas bakterie kwasu mlekowego, które znajdują się w waginie intensywnie się rozmnażają i doprowadzają do pojawienia się stanu zapalnego. Bakterie te w małej ilości sa pożyteczne, gdyż odpowiadają za prawidłowe utrzymanie pH pochwy, co zapobiega rozwojowi innych rodzajów bakterii.

Tak więc kobiety, które sa aktywnie seksualnie, a nie stosują żadnych mechanicznych środków antykoncepcyjnych takich jak prezerwatywy, a także te które posiadają większa ilość partnerów, z którymi dochodzi do stosunku seksualnego mogą być bardziej narażone na pojawienie się bakteryjnego zapalenia pochwy.

 

Inne przyczyny, mogące podwyższać ryzyko zachorowania na waginoze to miedzy innymi:
  • Palenie papierosów
  • Używanie mydeł lub antyseptycznych płynów do kąpieli z perfumami
  • Stosowanie domacicznych środków antykoncepcyjnych
  • Używanie mocnych detergentów podczas prania bielizny
  • Irygacja pochwy
  • Stosowanie dezodorantów do higieny intymnej

 

Jakie są skutki infekcji pochwy

Zapalenie pochwy, które nie zostanie wyleczone może spowodować ryzyko związane z wystąpieniem powikłań podczas ciąży np. przedwczesny poród, , zapalenie błon płodowych lub endometrioza poporodowa, a nawet poronienie. Waginoza może także spowodować podwyższenie podatności organizmu na zakażenia chorobami wenerycznymi. Dodatkowo część źródeł informuje, że choroba ta może doprowadzić do zwiększenia ryzyka zachorowania na zapalenie miednicy mniejszej. Zapalenie to w mniejszej ilości przypadkach może z kolei doprowadzić do bezpłodności.

 

Jak leczyć bakteryjne zapalenie pochwy

Aby wyleczyć się z bakteryjnego zapalenia pochwy należy zażywać odpowiedni antybiotyk. Najczęstszym z nich jest Metronizadol, dostępny jest w postaci tabletek bądź dopochwowego żelu. Najbardziej skuteczny sposób na wyleczenie się z tej przykrej dolegliwości to zażywanie doustnych pigułek, dwa razy na dobę przez okres 5 – 7 dni. Natomiast żel jest przeważnie polecany dla tych z pań, które karmią piersią.